שעות עבודה | ימים א' עד ה' 8:00-20:00 | ימי ו' 8:00-15:00
twitter facebook-call facebook-call facebook-call

הסכם קדם נישואין

27.05.2024

הסכם קדם נישואין למניעת עגינות

בני זוג שמקבלים את ההחלטה להינשא או לחלוק חיים משותפים מודעים היום למגוון רחב של אפשרויות שעלולות לקרות עם הזמן ולמרות שאין להם שום דרך לחזות את העתיד הרי שהם ירצו לוודא שהם מוגנים ומגנים על עצמם בכל מקרה שלא יקרה. לשם כך יש מודעות גבוהה כיום לניסוח הסכם קדם נישואין (או בשמו השני הסכם טרום נישואים). מדובר במסמך בעל תוקף משפטי לכל דבר ועניין שמפורטים בו תרחישים שונים שעלולים לקרות ואיך יתמודדו איתם בני הזוג, במידה ויקרו. ברוב המקרים יהיה מדובר בנושאים שמלכתחילה עלולים להיות שנויים במחלוקת – התנהלות בגירושין, חלוקת הרכוש המשותף ועוד.

התוקף המשפטי של הסכם קדם נישואין

חשוב מאד לדעת שאין זה מספיק לנסח הסכם קדם נישואין ולחתום עליו אלא צריך לתקף אותו על ידי נוטריון או בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני תלוי בנסיבות. בקרות מה מהמקרים המצוינות בהסכם ובבואם של בני הזוג להוציא לפועל את הסעיף המדובר כפי שהוא מנוסח בהסכם, רצוי שהתוקף המשפטי של ההסכם יהיה דומה, שלא לומר זהה לזה של הסכם גירושין והסעיפים שבו יהיו מחייבים, שכן לשם כך נדרש ההסכם מלכתחילה. בני הזוג לא ירצו להתחיל לריב או לעורר מחלוקות ורצוי שיהיה הסכם שעל פיו ניתן יהיה לפעול בלי לפגוע האחד בשני.

מי יכול לסייע בניסוח הסכמים זוגיים?

חשוב ועדיף ללא צל של ספק שההסכם יהיה מנוסח וערוך על ידי עורכי דין לענייני משפחה שיש להם ידע וניסיון בתחום זה. הם יוכלו לייעץ לבני הזוג איך כדאי שהסעיפים יהיו מנוסחים, מה חשוב יותר או פחות ומה המשמעות של כל ניסוח ושל כל סעיף ואיך ואיכן לאשר אותו. הסכם קדם נישואין הוא הסכם משמעותי והוא לא יתאים לכל זוג ולכן חשוב לקבל ייעוץ פרטני מעו"ד מנוסה.

עו"ד גילה עיני שהינה עורכת דין מגשרת מומחית בדיני משפחה מסייעת גם בניסוח ועריכת הסכמי טרום נישואין וכדאי לפנות אליה לייעוץ לפני שמקבלים את ההחלטה האישית בנוגע להסכם. 08-9573333

שלח
1
💬 Need help?
אפשר לעזור ?
דילוג לתוכן