שעות עבודה | ימים א' עד ה' 8:00-20:00 | ימי ו' 8:00-15:00
twitter facebook-call facebook-call facebook-call

הסכם גירושין

18.05.2023

להתגרש ביחסים טובים

בשנת 2016 נכנס לתוקף חוק במדינת ישראל חוק הנקרא החוק להסדר התדיינות במשפחה, או חוק הגישור. חוק זה קובע כי בני זוג אשר מעוניינים להתגרש, חייבים לעבור קודם לכן הליך של מעין גישור ביחידת הסיוע שליד בתי המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, על מנת לנסות ולהגיע להסכמות ולהתגרש מבלי להיסחף למאבקים משפטיים. בעקבות החוק, הרבה זוגות פנו להליך של גישור גירושין בעזרתו של מגשר מוסמך באופן פרטי, טרם פנייה לבית המשפט או לבית הדין הרבני. ישנם יתרונות רבים להליך הגישור במהלך גירושים, משום שמדובר במשא ומתן גרידא בין בני הזוג, ללא התערבות חיצונית של עורכי דין נוספים. על המגשר להצליח להביא את בני הזוג המתגרשים להסכמות בסיסיות במרבית נושאי הגירושין, לסייע להם לראות ולהבין את הצרכים והרצונות של הצד השני, ולנסות להביאם להסכמות לגיבוש הסכם גירושין כולל.

לדאוג לרווחת הילדים

ההמלצה היא להגיע להסכם גירושין. בסופו של יום, גירושים מהווים מקור לקושי לא רק אצל בני הזוג המתגרשים, אשר למעשה חייהם משתנים והם נפרדים, אלא גם אצל ילדיהם המשותפים. הילדים, אשר מרגישים כי הקרקע היציבה שהכירו על חייהם נשמטת מתחת לרגליהם, עלולים להתמודד עם קשיים רבים בעקבות החלטת הוריהם. לכן, במהלך הליך הגירושין ישנה אחריות על כתפי שני ההורים להצליח ולנהל את המצב באופן רגוע וללא מאבקים מיותרים על מנת להקל על ילדיהם את השינוי. בסופו של דבר, האינטרס המשותף של בני הזוג המתגרשים הוא טובת ילדיהם המשותפים, ועל אף שהליך פרידה וגירושים עלול להיות טעון ומורכב מבחינה רגשית, עליהם להתנהג בבגרות, להימנע מהכפשות הדדיות אל מול הילדים ולזכור כי בזכות הילדים הם עדיין מהווים תא משפחתי אחד.

לבצע משא ומתן

לפני שמגיעים להסכם גירושין הצדדים בד"כ מנהלים מו"מ. ישנם שני נושאים אשר נחשבים לטעונים ומורכבים במיוחד למשא ומתן במהלך כל הליך גירושין בין בני זוג, סטנדרטי ככל שיהיה. הנושאים הללו יכללו את האחריות ההורית על ילדים המשותפים, וחלוקת הרכוש והממון המשותף. בעזרתו של עורך דין גירושין מקצועי, ניתן יהיה לבצע משא ומתן ולהגיע להסכמות המקובלות על שני הצדדים, גם בנושאים הרגישים ביותר.

עורכת הדין והמגשרת המוסמכת גילה עיני היא מומחית בדיני משפחה, ופועלת מזה שנים רבות בתחום. עו”ד גילה עיני חרטה על דגלה את ניהול ההליך המשפטי על הצד הטוב ביותר, על כמה וכמה בנושאים רגישים כמו גירושים, צוואות וירושות ואפוטרופסות. גילה, אשר פועלת באזור מודיעין מכבים רעות, סייעה למאות לקוחות ברגישות, עדינות והכלה לעבור את התהליכים המורכבים בחייהם, תוך שמירה על האינטרסים שלהם ללא חת.

הסכמי גירושין

איך ולמה להגיע לפשרות בגירושין? למה נכון ורצוי להגיע להסכמי גירושין?

לקבל את הגט

לעיתים, הפניה אל בית הדין הרבני על מנת לקבל גט עלולה להיות לא פשוטה, על כמה וכמה כאשר הנישואים בין בני הזוג מסתיימים בטעם רע. בסופו של יום, בתי הדין הרבניים מנוהלים בצורה שונה מבתי המשפט בגלל הזיקה לחוק היהודי התנכ"י אשר מושרשת בבית הדין הרבני, ולכן על מנת להתמודד נכונה עם ההתנהלות בבית הדין הרבני מומלץ להגיע מוכנים. קבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעת עורך דין גירושין לפני הפניה אל בית הדין הרבני היא ללא ספק הבחירה הנכונה לשני הצדדים, על מנת שלא להיתקל בהפתעות כמו סירוב גט מסיבות כאלה ואחרות או התמודדות עם סוגיות הכתובה. חשוב לזכור שבבית הדין הרבני, בניגוד לבית המשפט לענייני משפחה, טענות כמו בגידת בן או בת הזוג עלולות להוביל להשלכות משמעותיות שמומלץ מאוד להיערך אליהן.

להסכים על תשלומי המזונות

ללא ספק, אחד הנושאים הקשים ביותר לגישור במהלך תהליך גירושין הוא הנושא הכלכלי, בין אם מדובר על חלוקת הרכוש והממון המשותף בהיעדר ניסוח הסכם ממון מבעוד מועד, ובין אם מדובר על הסכמה על סכום תשלומי מזונות ילדים בהתאם להסדרי השהות שנקבעו, או אולי אפילו מזונות אישה במצבים מסוימים והכל בהתאם למצבם הכלכלי וליכולת ההשתכרות של בני הזוג. בסופו של דבר, המזונות נקבעים על פי היכולת הכלכלית של כל אחד מבני הזוג, כמו גם בהתאם לצרכים הכלכליים הכרוכים בגידול הילדים, וכן בהתייחס להסדרי השהות של הקטינים עם מי מההורים. דמי מזונות הילדים יכולים להיקבע בבית הדין הרבני, או  בבית המשפט לענייני משפחה בו ניתן לנהל את הליך הגירושין כולו מלבד החותמת הסופית בקבלת הגט, והכל בהתאם לנסיבות ולניהול ההליך כולו.

לחלק את הרכוש המשותף

ההתמודדות עם ההיבט הכלכלי של גירושים עלולה להקשות באופן יוצא דופן על בני זוג, על כמה וכמה כאשר ישנם ילדים משותפים. חלוקת הרכוש המשותף היא ללא ספק משימה מורכבת ולא פשוטה, על כמה וכמה כאשר ישנה תלות כלכלית של אחד מבני הזוג בשני, בשל פערי יכולת ההשתכרות, או אם אחד מבני הזוג הבריח נכסים… בעזרתו של עורך דין גירושין ניתן יהיה להגיע להסכמות חשובות בנושא. בין אם מדובר על נכס נדל"ן משותף כמו דירת מגורים, ובין אם מדובר על חסכונות משותפים, במהלך משא ומתן ניתן להגיע להסכמות אשר יטיבו עם שני הצדדים המעורבים.

עורכת הדין והמגשרת גילה עיני פועלת מזה שנים רבות בתחום דיני המשפחה, וסייעה ברגישות והכלה למאות לקוחות לעבור את הרגעים הקשים בחייהם תוך שמירה על האינטרסים שלהם בתהליך.

הסכם גישור גירושין

גירושין הם אף פעם לא תהליך קל, הוא יכול להתנהל היטב יחסית כל עוד בן או בת הזוג שלכם משתפים פעולה. הסכם גישור גירושין מפשט את ההליך, ועם ההגעה להסכמות ותיעודן באופן ברור בהסכם, הוא יוגש לבית המשפט לענייני משפחה לקבלת תוקף של פסק דין.

עורכת דין גילה עיני מתמחה בדיני גירושין וגישור באזור מודיעין, ואם הגעתם להסכמות, ניתן לתעד אותם במהירות בהסכם שיפרט את חלוקת הרכוש, מזונות ילדים ומשמורת ילדים, כך שתצליחו להתגרש בקלות ככל האפשר.

מאפייני הסכם גישור גירושין

שניכם חותמים על הסכם גישור גירושין, בית המשפט יקבע תוקף של פסק דין להסכם, ותמשיכו הלאה, אלא אם כן אחד מבני הזוג מסרב לחתום על ההסכם. השגת גט מבן זוג לא משתף פעולה יכולה להרגיש כמו קרב.

בסופו של דבר חשוב לדעת אי ך להתנהל במקרים אלו, ואם אתם מצפים להליך גירושין במחלוקת, או שבן או בת זוגכם לא ישתפו פעולה בהליך, עדיף לדבר עם עורך דין גירושין מיומן לגבי אופן עריכת הסכם גישור גירושין כדי להגיע להסכמות.

קביעת העילות הראויות לגירושין

בנסיבות מסוימות, הוכחה שבן או בת הזוג אשמים, עשויה לעזור בהשגת הסדר רכוש גדול, מזונות ילדים בסכומים גבוהים, או משמורת בלעדית על הילדים.

אל תשימו את הגירושין שלך בהמתנה

אתם עשויים להאמין שהעדר הסכמה או שיתוף פעולה של בן או בת הזוג יעכב את הגירושין. זה לא בהכרח נכון. הדרך בה יכול בן הזוג שלך לעכב את צו הגירושין הסופי הוא על ידי השתתפות פעילה בהליך ויכוח על כל סוגיה העומדת בבסיסו.

גירושין שנויים במחלוקת עשויים להימשך חודשים או שנים עד לסיום. יחד עם זאת, אם אחד מבני הזוג בוחר לשתף פעולה באמצעות הסכם גישור גירושין, ניתן להגיע לפתרון מהיר יותר.

לעורכת דין גילה עיני, מומחית בדיני משפחה וגישור באזור מודיעין, יש ניסיון עשיר ונרחב במיוחד בניהול משא ומתן ובהליכי גישור, והיא תסייע לכם להימנע מהמתנה במשך פרקי זמן מופרזים עד לסיום ההליכים.

שלח
1
💬 Need help?
אפשר לעזור ?
דילוג לתוכן