שעות עבודה | ימים א' עד ה' 8:00-20:00 | ימי ו' 8:00-15:00
twitter facebook-call facebook-call facebook-call

גישור

18.05.2023

גישור הינו הליך לפתרון סכסוכים ומחלוקות מחוץ לערכאות המשפטיות. גישור מבוסס על הסכמת הצדדים לסכסוך לנסות ולמצוא פתרון לסכסוך ולמחלוקת בעזרת מגשר מיומן בפתרון סכסוכים ואשר מסוגל להציע לצדדים פתרונות יצירתיים ומגוונים לעניינים השנויים ביניהם במחלוקת. בהליך הגישור אין מנצח ואין מפסיד.

הפתרון חייב שיהיה מקובל על שני הצדדים כאחד. גישור הינו הליך חסוי כאשר המגשר מחוייב לסודיות. הצדדים אינם רשאים להשתמש במידע שמסרו זה לזו במסגרת הליך הגישור והם אינם רשאים לזמן את המגשר למסור עדות או לחשוף מידע ומסמכים שנמסרו לו.

איזה הסכמים ניתן לערוך בהליך גישור?

בתחום דיני המשפחה, ניתן לערוך בהליך של גישור הסכמים שונים לרבות: הסכם ממון, הסכם פונדקאות, הסכם אבהות, הסכם פירוד, הסכם גירושין או אפילו הסכם לשלום בית לחלופין גירושין.

להליך הגישור יתרונות רבים, כאשר המשמעותי ביותר הינו השליטה של הצדדים על הפתרון במהירות ובזמן המתאים להם ולא גורם חיצוני כגון שופט, אשר יכריע ויקבל החלטות בנוגע לסכסוך ולמחלוקת שביניהם ובזמנים המקובלים במערכת בתי המשפט בישראל.

איך הליך גישור מתנהל?

ההליך מתנהל באווירה נעימה ונינוחה, בשעות ובזמנים כפי שנוח לצדדים, עד למציאת הפתרון ההולם. יש להדגיש כי הליך הגישור יכול להיפסק בכל עת לבקשת כל צד. בסוף הליך הגישור, הצדדים חותמים הסכם אשר במרבית המקרים מוגש לבית משפט מוסמך או לבית הדין הרבני, לקבלת תוקף של פסק דין.

לסיכום:

יש לזכור כי הגישור יכול להיות מהלך משפטי מורכב אשר חשוב לתכנן ולפעול בהתאם. על פי רוב וכמו בסוגיות אחרות בדיני המשפחה, ייעוץ משפטי נכון הינו הכרחי לניהול וסיום המחלוקת. שכן, מדובר בסוגיות מורכבות ופרטניות ואין כמעט "שחור ולבן" בנושא זה.

צריך/ה עזרה בגישור בינך לבין בן/בת זוגך? צור איתי קשר.

גישור גירושין

גישור גירושין

גירושין מאופיינים ברוב המקרים בתחושות של כעס וטינה, אך קונפליקט רגשי נוטה לייקר את הגירושים. אם אתם מעוניינים להימנע מדיונים בבית המשפט, הליכי גילוי ומשפט יקר, ייתכן שתרוויחו מהליך של גישור גירושין. גילה עיני, עורכת דין ומגשרת במודיעין, מלווה זוגות בתהליכי גישור.

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הוא תהליך המאפשר לזוגות מתגרשים להיפגש עם צד שלישי ניטרלי שעבר הכשרה מיוחדת כדי לדון ולפתור סוגיות נפוצות הקשורות לגירושין. הגישור בדרך כלל פחות מלחיץ ופחות יקר ממשפט גירושין, ולרוב הוא מתקדם הרבה יותר מהר. מכיוון שיש לכם את המילה האחרונה בענייני הגירושין שלכם, הגישור מאפשר גם לזוגות לשמור על הכוח והשליטה בגירושין, בניגוד לבקשת שופט שיחליט. גישור גירושין נותן לך ולבן/בת זוגך אפשרות לבנות את כישורי התקשורת שלכם, גם במצבים בהם חוסר תקשורת היה הגורם לסיום הקשר. בעזרת איש מקצוע מיומן, גם הזוגות המאתגרים ביותר בתקשורת יכולים להצליח בגישור.

כיצד בוחרים מגשר למשמורת ילדים?

אין ספק שגירושים הופכים מסובכים יותר כאשר מדובר בילדים. הורים המבקשים להתגרש יצטרכו לבחור מגשר מוסמך בהליכי גישור גירושין שהוכשר לטפל בסוגיות השונות הנלוות לגירושין, כמו משמורת ילדים, ביקורים ומזונות ילדים. המגשר צריך להיות מיומן ביישוב סכסוכים ובעל ידע נרחב בדיני גירושין. חוץ מזה, הוא צריך להיות מוכן לעבוד איתכם ועם בן או בת זוגכם כדי לאפשר שיחה משמעותית על הנושאים העומדים על הפרק, מה שיכול לעזור למנוע דרמות אחרות שנלוות במקרים רבים לגירושין.

מגשר גירושין

גם כאשר בני זוג נפרדים חלוקים ביניהם, גירושין לא תמיד חייבים להיות ריב גדול. עבור זוגות רבים, מגשר גירושין הוא חלופה מצוינת למאבק בבית המשפט. עורכת דין גילה עיני, מגשרת ומומחית בדיני משפחה במודיעין, מלווה זוגות בתהליכי גירושין.

מיהו מגשר גירושין?

מגשר גירושין הוא איש מקצוע מיומן וניטרלי שנפגש עם בני זוג כדי לדון ולפתור את הבעיות בגירושין. מומלץ כי מגשר גירושין יהיה עורך דין פעיל בתחום דיני משפחה אשר מכיר היטב את החוק והפסיקה העדכנית. פגישות גישור מתקיימות לעתים קרובות בסביבה משרדית לא רשמית, ובמהלך המפגשים בני הזוג מגבשים הסכמות הנוגעות לגירושין, בהנחיית המגשר.

מגשר גירושין מסייע לבני הזוג להגיע להסכמה בנושאים שהם צריכים לפתור כדי לסיים את התהליך בהצלחה. הנושאים הנידונים יכולים להיות משמורת ילדים, מזונות ילדים וחלוקת רכוש. המגשרים אינם מקבלים החלטות או מציעים ייעוץ משפטי, אלא משמשים כמנחים המסייעים לבני זוג להבין מה הכי טוב למצבם. כאשר בני זוג מגיעים להסכמה באמצעות גישור, רוב המגשרים יערכו (ויגישו לבית המשפט) הסכם גירושין.

נוכחות עורכי דין לגירושין בתהליך הגישור

כל צד לא צריך עורך דין מטעמו כחלק מהליך הגישור. למעשה, במקרים רבים, מגשר גירושין ממליץ שהפגישות יתנהלו ללא עורך דין מכיוון שיש חשש שנוכחותם של עורכי דין תיצור מתח. בכל מקרה, לבני הזוג יש אפשרות להתייעץ עם עורך דין לפני ואחרי הגישור.

אם המגשר מאפשר לעורכי דין להיות נוכחים, ולבן או בת הזוג שלך יהיה אחד שם, זה האינטרס שלכם לשכור גם אחד. אחרת, סביר להניח שתהיו בעמדת נחיתות במשא ומתן.

מגשרת גירושין

ייעוץ מקצועי של מגשר

בדרך כלל, בהליך גישור גירושין, המגשר מוודא שבני הזוג מתמקדים בהליך, ומציע הצעות שיעזרו להם לפתור בעיות מתמשכות. יחד עם זאת, המגשר אינו יכול לקבל החלטות עבורכם, לאלץ את אחד מבני הזוג לקבל חוזה או להתעקש שאחד מבני הזוג יחתום על חוזה.

אם אתם ובן או בת זוגכם אינכם מגיעים להסכמות במהלך תהליך הגישור, יהיה צורך בהתערבות בית המשפט לענייני משפחה, שיקבע את ההסדר המתאים וייתן לו צו של פסק דין. לעורכת דין גילה עיני, מומחית בדיני משפחה ומגשרת במודיעין, יש ניסיון עשיר ונרחב במיוחד בניהול משא ומתן ובהליכי גישור, והיא תלווה אתכם בתהליך עד לסיומו המוצלח.

למה לבחור מגשר גירושין?

גישור מוצלח מקל על המשך הגירושין אם עשיתם את כל העבודה הקשה של הגעה להסכמה על מרכיבי הגירושין במהלך הגישור, ובסיום התהליך, מגשר גירושין מגיש הסכם גירושין. ברוב המקרים, זוהי שיטה זולה ומהיר יותר בהשוואה להליך גירושין, כשבני הזוג נלחמים בבית המשפט.

עם גירושין בהסכמה, תחסכו הרבה כסף בשכר טרחת עורכי דין ובעלויות היציאה למשפט. כמו כן, בתי משפט רבים מאיצים תיקי גירושין בהסכמה, מכיוון שהכול מוסכם מראש, כלומר, שופט יוכל לסיים את הגירושין מהר יותר מאשר אם הייתם הולכים למשפט.

לעורכת דין גילת עיני, מגשרת בדיני משפחה במודיעין, יש ניסיון עשיר ונרחב במיוחד בניהול משא ומתן ובהליכי גישור.

גישור לפני גירושין

ההחלטה על גירושין היא החלטה חשובה מאד, שלא לומר הרת גורל. יש לא מעט אנשים שצריכים להיות מעורבים בעניין ואין מדובר אך ורק בבני הזוג. אחרי שהם דיברו ביניהם והם חושבים שהם לא צריכים להמשיך לחיות ביחד – יש והם יפנו לתהליך גישור לפני גירושין על מנת למצות לחלוטין את כל האפשרויות שאולי עוד יש להם. תהליך הגישור מביא את בני הזוג לבחור בהסכם ולא במאבק משפחתי. ההסכם יכול להיות הסכם גירושין או הסכם שלום בית לחלופין גירושין.

מה כולל התהליך של גישור לפני גירושין?

כאמור, מערכת בתי המשפט רוצה למצוא כל דרך להקל על העומס המוטל עליה ולכן הפנייה לתהליך גישור לפני גירושין הפכה לחובה. יש מי שמסיים את התהליך עם מתן הזדמנות נוספת לחיי הזוגיות והמשפחה ומגיע להסכם שלום בית לחלופין גירושין ויש מי שמבין מהתהליך שבאמת כבר אין סיכוי לחיים משותפים ושהדבר הנכון לעשות הוא להתגרש. כאשר התהליך מלווה באנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים הרי שבני הזוג יקבלו את הגיבוי שלהם וזה מה שיבטיח שאכן הם בחרו את הדרך הנכונה והמתאימה להם ביותר. זוגות רבים מגיעים בזכות התהליך למסקנה שאולי הם קיבלו את ההחלטה על גירושין בקלות הדעת ולכן נותנים צ'אנס נוסף.

החשיבות של מתן הזדמנות אמיתית לתהליך הגישור

לא בכדי יש חובה לכל הפחות לנסות להתחיל תהליך של גישור לפני גירושין. גם במערכת בתי המשפט לענייני משפחה הבינו זאת. בזכות תהליך הגישור שמבוצע בליווי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים – הם יקבלו תובנות חדשות אודות החיים שלהם עצמם, כך יוכלו לחשוב יחד ולא למהר לחשוב שגירושין הם הפתרון היחיד שלהם, ולבחור לבחור בהסכם במקום במאבק משפחתי.

עו"ד גילה עיני שהינה עורכת דין מגשרת מומחית בדיני משפחה היא מגשרת מקצועית, מוסמכת ומנוסה ומומלץ לפנות אליה לגישור לפני גירושין כדי לקבל תובנות חדשות ולוודא שאכן זה הפתרון המתאים.

שלח
1
💬 Need help?
אפשר לעזור ?
דילוג לתוכן